Přivítej jaro a Zasaď pomoc
Kdo by chtěl na jaře zasadit naději spolu se semínky, má nyní příležitost. Sbírka „Zasaď pomoc“ odstartovala své druhé kolo a byla vidět i v ulicích Brna.
Kdo by chtěl na jaře zasadit naději spolu se semínky, má nyní příležitost. Sbírka „Zasaď pomoc“ odstartovala své druhé kolo a byla vidět i v ulicích Brna.
Na sídlišti Lesná se nachází kostel Blahoslavené Marie Restituty, splněný sen místních věřících. Jeho architektura i výzdoba nesou hlubokou symboliku víry a historie.
Málokterý kostel byl postaven v secesním stylu. Jeden takový nenápadně stojí v koutě brněnské čtvrti Trnitá a rozhodně stojí za návštěvu.
MotoGP se vrací do Brna. Fanoušci se mohou těšit nejen na adrenalinové souboje na trati, ale i na řadu novinek, které Automotodrom připravil.
Skupina vědců v Brně ve spolupráci s Akademií věd vyvinula unikátní ochrannou značku, která může zabránit šíření padělků. Tato značka je neviditelná, přesto umožňuje snadnější prokazování vlastnictví.
Pokud nás slyšíte, mimozemšťané, hlaste se v Brně. Tam totiž vzniklo kontaktní centrum pro komunikaci s mimozemskou civilizací.
Mlžítka osvěží, a veřejná pítka s pitnou vodou pomáhají v létě zahnat žízeň. Město Brno spustilo anketu, aby zjistilo, zda obyvatelé vědí o síti pítek a mlžítek ve městě a zda jim důvěřují.
Služba pro seniory ve věku 65 let a starší, stejně jako pro osoby od 50 let s lehkou formou Alzheimerovy choroby nebo jinými typy demence, bude nabízena v nově otevřeném denním stacionáři ve Šlapanicích. Umožní klientům setrvávat v domácím...
Pivovarnictví a pivní kultura v Brně mají dlouhou tradici, sahající od počátků až po současnost. A na trhu je nová kniha, která o tom poutavě vypráví.
Velký areál bývalých městských jatek je významnou architektonickou památkou. Prošel různými etapami vývoje a brzy bude možné jej opět navštívit.
Ekologická soutěž E.ON Energy Globe se koná v Česku již po šestnácté. Mezi letošními finalisty je i Botanická zahrada v Brně, která jednoduchými způsoby dává návod, jak šetřit přírodu a energetické zdroje.
V centru Brna bylo otevřeno nové terapeutické centrum. Přichází s ketaminovou terapií, která v Čechách ještě není obvyklá, zato velmi úspěšná. Pomoc by měla poskytnout hlavně lidem, kteří trpí depresemi.
Pokládají se na místa posledního pobytu obětí. Kameny zmizelých jsou smutnou připomínkou tragických osudů židovského obyvatelstva za 2. světové války, ale zároveň uctěním jejich památky.
Holub není žádné oblíbené městské zvířátko. Svými výkaly zdobí parapety domů, hlavy soch, ale někdy i chodců. Města už roky bojují s regulací jejich populace různými způsoby. Teď některá z nich sáhla po humánní a inovativní metodě, a sice po...
Nenápadné dveře ve skále pod Petrovem ukrývají vchod do krytu Denis. Prostoru, který měl v případě atomového nebezpečí poskytnout úkryt až třem tisícům lidí. Kdo má zájem, může jej navštívit.
Kateřinská jeskyně se pomalu odkrývá. Po nedávném objevu kreseb na stěnách jeskyně, které jsou označovány za nejstarší jeskynní kresby na území České republiky, archeologové učinili další velmi překvapivý objev. Tentokrát pod povrchem země, v...
Centrum služeb pro lidi v krizi a bez domova na Bratislavské ulici nutně vyžaduje rekonstrukci. Z tohoto důvodu se hledalo přechodné stanoviště, které se našlo v Židenicích. I přes nevoli některých se tam centrum přestěhuje.
V červnu má být zkolaudován a v srpnu by měl otevřít brány svým prvním klientům. Řeč je o dětském lůžkovém hospici Dům pro Julii, který je v České republice zatím jediným zařízením svého druhu.
Hantec-jazyk, kterému ne každý rozumí, ale který spoustu lidí baví. Je specifikem Brna a jeho okolí. Píšou se o něm knížky a možná se i zařadí na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.
Již po čtvrté si nevidomí lidé mohli na Masarykově okruhu v Brně vyzkoušet, jaké je to řídit auto. Akce měla i bohatý doprovodný program.
Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa v Rajhradě slaví své 25. výročí. Připomíná tak důležitost existence takových institucí a v rámci oslav si připravilo pár akcí nejen pro své klienty, ale i veřejnost.
Kateřinská jeskyně v Moravském Krasu. Dříve tak trochu opomíjená, tedˇ pod drobnohledem archeologů a vědců z Akademie věd České republiky. Důvodem je datování třinácti pravěkých kreseb objevených v roce 2019.
Arnoldova vila a její historie znovu ožívá. Slavné brněnské architektonické trio je teď kompletní . Obohatí ho ještě propojení zahrad.
V klidných svazích v Židenicích, nad ulicí Viniční, se skrývají významné historické památky. Postavit je nechal Friedricha Wannieck, majitel strojírny, na jejímž místě dnes stojí populární Galerie Vaňkovka.
Ve čtvrti Trnitá se nachází opravdový diamant brněnské architektury. Jeho původ sahá až za hranice našeho státu a má něco společného i s Arnoldovou vilou.
O plánovaném projektu brněnské lanovky mezi Pisárkami a Bohunicemi se opět hovoří. O slovo se hlásí i ornitologové.
Teplárny Brno naplánovaly renovaci horkovodu pod ulicí Marie Majerové, což zahrnovalo odstranění několika stromů. Nahradí je stromy jiné, vhodnější.
Ne každý to má. Historické brněnské vodojemy, unikátní podzemní chrámy, které se ještě do roku 1997 plnily vodou, dnes plní řady zvědavých návštěvníků a opravdu je co obdivovat.
Hudbu lze vnímat různými smysly. V Divadle na Orlí si studenti prvních až pátých ročníků JAMU v Brně připravili dvě operní inscenace, které jsou tlumočeny do znakového jazyka a ukazují nám, jak se dva zdánlivě neslučitelné světy prolínají.