SevEn

Třetí prohra v řadě. Plzeň ztratila proti Spartě body i útočníka Rohlíka

Třetí prohru v řadě zaznamenali hokejisté Plzně. V utkání čtvrtého extraligového kola nestačili doma na Spartu, které podlehli 0:5. O osudu duelu rozhodla především druhá třetina, v níž dali hosté tři branky. Indiáni přišli v zápase o Ondřeje Rohlíka, který byl po zásahu u mantinelu transportován rovnou do nemocnice.

První velkou šanci zápasu měli po vyrovnaném úvodu domácí ve 4. minutě. Střelu Zámorského vyrazil Kořenář k Malákovi, jehož dělovka jen těsně minule branku. Malíka zase zaměstnala střela Moravčíka a následná dorážka Kousala. Ve 12. minutě se přes bránícího hráče Sparty procpal k zakončení Rohlík a jeho bekhendový pokus proskákal brankovištěm pár centimetrů mimo tři tyče. O minutu později zachránila Škodovku od inkasování branková konstrukce, kterou napálil švihem z mezikruží Lajunen. V 16. minutě měl svoji druhou velkou šanci v zápase Ondřej Rohlík, který ujel se Söderlundem na jediného beka Sparty. Kořenář ale jeho zakončení vykopl betonem. A tak se skóre měnilo na druhé straně. Nechytatelnou ranou se prosadil obránce Irving.

Do druhé třetiny nastoupila Sparta hodně aktivně a vytvořila si velký tlak, Malík ale všechny kritické chvíle ustál. Indiáni působili hodně bezradným dojmem, a pokud už se dostali do ideální střelecké pozice, naložili s ní velmi špatně. 29. minuta byla pro Plzeň tou, na kterou by nejradši zapomněla. Nejprve Malík promáchl puk vystřelený z hole Salomäkiho tak, že si ho srazil do branky a krátce po rozehrání zůstal po zákroku u mantinelu ležet Ondřej Rohlík. Pro plzeňského útočníka nakonec zamířila nosítka. Plzni nevycházelo vůbec nic, Matýs po ideální přihrávce Klepiše nastřelil jen přesouvajícího se Kořenáře. Naopak ve 32. minutě se rána Moravčíka od mantinelu odrazila ideálně na hůl Tona, a ten neměl problém zakončit do poloprázdné branky. Plzeňská hra se zcela rozsypala a ještě ve druhé třetině inkasovali Západočeši znovu. V přesilové hře dorážel puk za bezmocného Malíka Hrabík.

Plzeňskou nemohoucnost dokumentovala i přesilová hra na začátku třetí části, kdy si domácí nevytvořili zhola nic. Sparta hru kontrolovala a ve 49. minutě byla blízko páté trefy. Malík ale vychytal velkou šanci Horáka. O tři minuty později na plzeňského gólmana po nečekaném odrazu nevyzrál ani Hrabík. Ani ve třetí třetině ale plzeňský gólman čisté konto neudržel. Střelecký účet duelu uzavřel v 59. minutě svým druhým zásahem Ton.

Václav Pletka, asistent trenéra HC Škoda Plzeň: "Věděli jsme, že Sparta dvakrát prohrála a přijede sem nažhavená to zlomit. Rozhodlo to, že jsme v první třetině nevyužili nájezdy 2 na 1. Z toho by měly být gól. Naše řešení ale nebyla taková, jaká by měla být. V Boleslavi jsme vystřelili 15 střel na branku, teď 13. To budeme těžko vyhrávat. Další dvě třetiny nebyly konkurenceschopné. Ondra Rohlík odjel do nemocnice a čekáme na informace."