Hlavnímu městu Praze se v rámci hospodaření za letošní rok podařilo vyčlenit z dotace v neinvestičních prostředcích celkem 113 milionů korun na nákup 25 nových vozidel pro složky Integrovaného záchranného systému hlavního města Prahy.
„Jsou v tom samozřejmě jak vozidla klasická na zajištění technického provozu, čili přeloženo do češtiny, klasické sanitky. Jsou tam i speciály typu 4x4, čili vozidla, která umějí zároveň poskytovat záchranu v terénu a stejně tak jsou v tom i jednodušší vozidla nižší třídy, ty jsou pro doktory, kteří z hlediska jejich výkonu musí někam dojet,“ shrnuje náměstek primátora hlavního města Prahy Zdeněk Kovářík (ODS).
Stejně tak jsou tam zahrnuta specifická vozidla pro transport, která zajišťují v případných krizových situacích, jako byl covid i převoz v případech, kdy pacient a událost má závažný charakter z hygienického hlediska, který přesahuje klasickou záchranku. Tyto vozidla významně přispějí k fungování této služby. Praha se zároveň v rámci svých projektů zaměří i na Sociální nadační fond, který poskytuje potřebným občanům pomoc.
„My jsme v minulosti nějakým způsobem stanovili oblasti, kde je tato pomoc poskytována. V některých oblastech je o ní zájem, v některých naopak se zájem nevyskytl, takže my jsme řešili situaci, kdy jsme vzali deset milionů korun z té oblasti, kde takový zájem není a přesunuli jsme je naopak na oblast, kde je velký zájem, což je podpora při zajišťování bydlení. Víte, že v Praze to pro část těch sociálně potřebných je oblast poměrně zásadní a problematická,“ upřesňuje náměstek primátora hlavního města Prahy Zdeněk Kovářík (ODS).
Posledním důležitým bodem, který zástupci hlavního města Prahy schválili bylo rovněž memorandum s ministerstvem práce a sociálních věcí. Cílem je snaha o nalezení mechanismu, jak podpořit pěstounskou péči a podpořit tak péči o ty nejmenší. Memorandum by mělo přispět k tomu, aby systém pěstounské péče fungoval zase o něco lépe a pružněji.