ZAKTV

V MŠ Kytlická v Praze 9 se konal seminář o eTwinningu


V Mateřské škole Kytlická, v městské části Praha 9, se konal seminář věnovaný eTwinningu. Tento projekt Evropské komise pomáhá propojovat učitele i děti ze škol v různých evropských zemích. Učitelé i děti si tak navzájem vyměňují své zkušenosti, učí se novým věcem a sdílí spolu radost a dobrodružství při různých kreativních projektech. Na semináři se ředitelé mateřinek dozvěděli o nových trendech v oblasti eTwinningu a seznámili se s moderními technologiemi, které mohou v rámci eTwinningu využít.

Mateřská škola Kytlická v městské části Praha 9 je moderním zařízením, ve kterém se snaží držet krok se světem, a to i díky projektu eTwinning z dílny Evropské komise. Ten se zaměřuje na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů. V této mateřince se zrovna konal seminář pro ředitele mateřských a malotřídních škol na téma: Co nám dal a vzal eTwinning.

"Mě dal samá pozitiva. Neskutečný profesní rozvoj, úplně jinou práci s dětmi a podařilo se mi zapojit i ostatní paní učitelky, tady z naší školky do eTwinningu. To znamená i profesní rozvoj ostatních pedagogů. A myslím si, že velkou radost z práce mám nejen já, jako pedagog, ,ale hlavně ty děti, protože když to baví mě, tak to potom baví i ty děti," konstatovala Kateřina Navarová - ředitelka MŠ Kytlická.

Seminář se konal pod hlavičkou příspěvkové organizace Ministerstva školství - Dům zahraniční spolupráce, který administruje různé vzdělávací programy od Evropské komise i ministerstva školství.

"Dneska tady máme učitele z celé České republiky, ředitele a učitele z mateřských škol a škol v odloučených lokalitách, kteří se sem přijeli inspirovat a podívat se na to, jak se projektová spolupráce eTwinning realizuje," konkretizoval Jakub Šerák - vedoucí projektu eTwinning.

Možná si říkáte, proč se semináře zúčastnili ředitelé mateřských škol a ne učitelé. Mělo to ale svůj dobrý důvod. 

"Ředitelé mateřských škol jsme si pozvali, protože pro realizaci eTwinningových projektů je důležitá podpora vedení školy. Aby bylo seznámeno s tím a podporovali učitele v jejich práci, ať už vybavením, tak možností vzdělávání a organizací práce," vysvětlila Radka Bradáčová - zástupkyně ředitele MŠ v Lukách Rakovník.

Účastníci semináře se mohli například seznámit s moderními technologiemi, které pak mohou v rámci eTwinningu využít. Mezi ně patřily také interaktivní robotické hračky pro děti.

Mateřská škola Kytlická, kterou podporuje městská část Praha 9, jako jediná v České republice získala již potřetí za sebou titul eTwinning School a navrch ještě národní certifikát kvality za mezinárodní projekt Money2. Letos v prosinci převezme národní certifikát kvality za projekt Kola kolem nás.

Sdílet:

Více od Ondřej Švec