Ojedinělou výstavu, nazvanou „Malá, ale naše“ mapující historii zaniklé porcelánky ve Stružné, mohou do konce ledna shlédnout návštěvníci Krajské knihovny Karlovy Vary. Návštěvníci si mohou prohlédnout dobové fotografie nebo se třeba seznámit s technologií zpracování porcelánové hmoty.
Třetí nejstarší porcelánka v Čechách byla založena v roce 1803 Christianem Nonnem, který v Čechách původně provozoval manufakturu v Klášterci nad Ohří. V 19. století se v někdejším Kysiblu, nyní Stružné, vyrábělo stolní nádobí, krajáče na mléko, lázeňské pohárky, figurky, hračky nebo luxusní vázy.
V roce 1945 je manufaktura znárodněna a dále funguje v rámci národního podniku, od roku 1958 spadá pod Karlovarský porcelán. Porevoluční období pak znamená konec výroby porcelánu ve Stružné. V roce 1997 je výroba definitivně zastavena a výrobky a stroje rozprodány. Ztroskotávají i snahy o obnovu provozu. K ilegální demolici objektu dochází v říjnu 2013, kdy pachatel bez souhlasu majitele i stavebního úřadu rozebírá a následně rozprodává kovové součásti budov i dřevěné trámy.
Návštěvníci výstavy uvidí kromě desítek fotografií zachycujících výrobu porcelánu také pracovní deník malíře Josefa Brauna z roku 1938, seznámí se s technologií přípravy porcelánové hmoty i sortimentem manufaktury ve Stružné.
K nejzajímavějším exponátům patří ukázky růžového porcelánu, který se zde začal vyrábět v roce 1982 nebo soupravy Kobalt. Ty patřila do portfolia porcelánky do roku 1974. Nechybí ani ohnivzdorný porcelán Asmonit vyvážený do zemí bývalého SSSR nebo obří lázeňský pohárek vytvořený v limitované edici ke 170. výročí založení porcelánky ve Stružné. Autory a kurátory výstavy jsou Štěpánka Götzová a Antonín Foglar.