Dostupnost zdravotní péče pomůže v Karlovarském kraji zlepšit on-line pohotovost pro děti i pro dospělé. Ta bude dostupná sedm dní v týdnu a dvacet čtyři hodin denně. Službu on-line pohotovosti zajišťují atestovaní lékaři, a to v oboru všeobecné praktické lékařství, eventuálně v oboru vnitřního lékařství.
Pro děti a dorost bude podle náměstka hejtmanky s gescí zdravotnictví Petra Kubise zajištěn praktický lékař pro děti a dorost nebo pediatr. „Zřízením online pohotovosti chceme pomoci hlavně obyvatelům Karlovarské kraje. Podstatou této služby je konzultace lékaře s pacientem prostřednictvím videohovoru nebo chatu. Řešit se takto dají méně závažné problémy, které ale potřebují okamžité stanovení vhodného léčebného postupu a předepsání medikace,“ vysvětlil náměstek hejtmanky s gescí v oblasti zdravotnictví Petr Kubis s tím, že lékař se podle smlouvy musí pacientovi ozvat do třiceti minut od požadavku pacienta na spojení s lékařem. Po konzultaci mu odešle eRecept i lékařskou zprávu.
Rada Karlovarského kraje na svém pondělním zasedání schválila vyhlášení zadávacího řízení na veřejnou zakázku „Zajištění poskytování distanční zdravotní pohotovostní služby v Karlovarském kraji prostřednictvím online komunikační platformy“. Služba by byla dostupná obyvatelům s trvalým pobytem na území Karlovarského kraje, a to od února příštího roku.
„Musíme výrazně zlepšit dostupnost lékařské péče v Karlovarském kraji. Projekt on-line pohotovosti se dá připravit a spustit relativně rychle, což je jeho největší benefit. Nemocným lidem navíc tato služba ušetří cestu k lékaři ve chvíli, kdy se necítí dobře. Věřím, že obyvatelé našeho kraje tuto novinku, která je pro pacienty bezplatná, ocení a především jim pomůže,“ dodala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.