Matrix Media

Zlínská univerzita nabízí svým studentům a zaměstnancům unikátní kurz sportovního létání


Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně nabízí svým studentům a zaměstnancům unikátní kurz sportovního létání na dvoumístném ultralehkém letounu. Zájemce povedou nejen specializovaní lektoři, ale i akrobatičtí piloti a mistři České republiky v plachtařských a dalších soutěžích.

 

Program kurzu zahrnuje jak teoretickou, tak praktickou část. Během teoretických lekcí se studenti naučí základům letu, meteorologie, navigace, aerodynamiky či mechaniky letu a mnoho dalšího. Teorie je nezbytným základem pro každého budoucího pilota a poskytne tak pevný základ pro let.

 

„Sportovní létání je novinkou mezi aktivitami, které UTB svým studentům a zaměstnancům nabízí. Jedinečný a inovativní kurz přináší možnost, jak za zvýhodněnou cenu zažít neobvyklou sportovní aktivitu,“ uvedl ředitel Ústavu tělesné výchovy Fakulty managementu a ekonomiky UTB Zdeněk Melichárek.

 

Výcviky budou prováděny v Deklarované výcvikové organizaci Aeroklubu Luhačovice z.s. na veřejném vnitrostátním letišti v Luhačovicích. Studenty povedou nejen specializovaní lektoři, ale i akrobatičtí piloti a mistři České republiky v plachtařských a dalších soutěžích, kteří doplní nejen strohou teorii, ale i vlastní zážitky a příběhy z létání.

 

Po absolvování teoretické části kurzu čekají studenty ukázky a seznamovací lety s instruktory na moderních letadlech Bristell. Tato letadla jsou známá svou bezpečností a komfortem i větší kabinou, což zajišťuje skvělý zážitek i pro začátečníky.

 

„Kurz představuje výjimečnou příležitost pro naše studenty nebo i zaměstnance, kteří se chtějí naučit něco nového a zároveň zažít vzrušení z létání. Věříme, že právě takové zážitky přispívají k osobnímu růstu a rozvoji nejen odborných, ale i praktických dovedností,“ doplnil z vlastní zkušenosti pilotního létání proděkan pro strategický rozvoj na FaME David Tuček, který vznik kurzu s aeroklubem připravil.

 

„V tomto kurzu mohou zájemci poznat společenství obyčejných lidí, u kterých ale pro přežití musí vždy dominovat neobyčejná důvěra jeden v druhého, jinak by si ani piloti po letu nemohli předávat informace spjaté s tak důležitou bezpečností letadla, například potvrzení bezproblémovosti a nulových závad během letu či zbývající hladiny paliva a podobně. Stejně tak jsou neobyčejnou důvěrou podmíněny předávané informace o letových podmínkách, podmínkách pro přistání a další,“ doplňuje David Tuček.

 

Foto: UTB

Sdílet:

Více od Kateřina Nosková