RTMplus

Hokejisté Plzně vybojovali na ledě Mladé Boleslavi bod

Jeden bod za prohru 1:2 v prodloužení odvezli hokejisté Plzně z ledu Mladé Boleslavi. Indiány poslal do vedení v první třetině Ondřej Rohlík, po polovině utkání ale srovnal domácí Jánošík. O výhře Středočechů pak rozhodl krátce před koncem nastaveného času Pavlík.

Jako první zahrozil domácí Fořt, který dorážel střelu, která se odrazila od zadního mantinelu, Nick Malík se nicméně rychle stačil přesunou. Plzeň odpověděla akcí, když Zámorský vysunul do brejku Tomáše Urbana, ten zvolil ránu mezi betony, Furch je včas sklapnul. Další možnost přišla v přesilové hře po raně Rubinse od modré čáry, chyběla ovšem větší přesnost. Na domácí straně hrozil Dominik Lakatoš, plzeňský gólman na poslední chvíli vyrazil kotouč vyrážečkou mimo svou svatyni. Poprvé se skóre měnilo na konci osmnácté minuty, po hezké akci šla do vedení plzeňská Škodovka. Petr Zámorský od modré čáry vymyslel krásnou přihrávku na Ondřeje Rohlíka, kterému stačilo jen nastavit hůl.

Na startu druhé dvacetiminutovky zaváhala obrana Boleslavi, po kiksu Pyrochty mohl přidat druhou branku Plzně Ondřej Matýs, Furch nicméně odolal. Nedlouho poté v přesilové hře vyzkoušel pozornost brankáře prudkou ránou Jakub Lev, který se poprvé v sezóně dostal do akce, avšak trefil jen prostředek brány. Při rovnovážném stavu na ledě stejný hráč přenechal puk Janu Schleissovi, ten střílel na bližší tyč, domácí gólman opět připraven zasáhnout. Při rychlém přečíslení zase Söderlund našel na druhé vlně volného Lva, přestože puk zajímavě poskakoval po brankovišti, v bráně neskončil. Neproměné šance hosty mohly mrzet dvojnásob, jelikož po šťastné brance srovnal Adam Jánošík. Středočeši mohli v závěru skóre dokonce otočit, Pyrochta nicméně trefil jen brankovou konstrukci.

Poslední část odšpuntoval svou šancí Jan Buchtele, proti němu však skvěle zasáhl Nick Malík. Vzpětí mohl naopak rozradostnit plzeňské fanoušky Tim Söderlund, který jel sám na Furcha, klička mu ale nevyšla dle představ. Nerozhodný stav neprolomil ani další navrátilec do sestavy, Jan Piskáček, který trefil pouze připraveného brankáře Boleslavi. Na druhé straně obdržel přihrávku na levou stranu znovu Fořt, maskovaný muž indiánů byl ve své kanceláři na svém místě. Pět minut před koncem se odražený kotouč dostal na levý kruh k Junttilovi, puk z jeho hole nicméně jen prosvištěl brankovištěm. Prodloužení mohl odmítnout Mezezhko, avšak v samotném závěru z ideální pozice minul. Zápas tak dospěl do nastaveného času.

V něm měli domácí více ze hry, za což byli odměněni. V poslední minutě trefil bonusový bod pro Mladou Bolelav prudkým švihem Filip Pavlík. Škoda Plzeň prohrála 1:2 po prodloužení.