Westmedia

Otevření pěších a cyklostezek "Jděte do Prčice po celý rok"


Turistická oblast Toulava, od Tábora až k nám... představila nové dálkové pěší a cyklotrasy s názvem "Jděte do Prčice po celý rok". Stezky vedou ze tří měst v regionu Toulava - z Tábora, Milevska a Sedlčan do hlavního města českých pochodů Sedlce-Prčice. Dohromady se jedná o 5 pěších tras a 3 cyklookruhy.

"Cílem projektu je ukázat lidem krásnou krajinu Jistebnické vrchoviny, okolí Milevska a Sedlčanska celoročně. Slavný pochod se chodí jednou v roce, ale krajina je atraktivní pořád. Rodina, parta kamarádů, páry i osamělý poutníci tak mohou strávit dovolenou zdravým pohybem po stezkách a podpořit tak i místní výrobce a poskytovatele služeb," říká produktový manažer Toulavy Jan Sochor.

Stezky byly slavnostně otevřeny 1. června ve Vysokém Chlumci za účasti zástupců jižních i středních Čech, které projekt propojuje. Celková délka tras je přes 150 km. Stezky využívají stávajícího značení KČT. Jsou však v krajině viditelné i díky infotabulím Stezky do Prčice po celý rok. Ty obsahují mimo navigace i interaktivní hru pro rodiny s dětmi, kterou lze hrát prostřednictvím mobilního telefonu. V cíli čekají hráče odznaky Stezek.

Turista také dostane tipy na ubytování na trase i další zážitky, jako je třeba Kozí farma, nebo rybaření. Najde je v tištěném průvodci, který je k dispozici zdarma na infocentrech v Sedlci-Prčici, Táboře, Sedlčanech a Milevsku. Ale i na webových stránkách www.toulava.cz/jdetedoprcice a www.toulava.cz/nakoledoprcice.

Další součástí projektu je obnova starých původních stezek. "V rámci vedení tras se snažíme přeložit turistické značky z míst, kde vedou po silnici na původní cesty, které se za tímto účelem čistí a obnovují," říká Sochor. Ve spolupráci s KČT tak byl loni vyčištěna cesta mezi Uhřicemi a Boletínem a další projekty se připravují.

Mimo krásné přírody turista na stezkách uvidí i krásná místa, jako je zřícenina hradu Borotín, vesnice Ounuz, vyhlídka z vrcholu sjezdovky Monínec, Skanzen Vysoký Chlumec, Klášter Milevsko a další.

Sdílet:

Více od František Fazekas