Matrix Media

Super rychlostní zkoušku v ulicích Zlína ovládl Rakušan Simon Wagner. Traťový rekord zlepšil o 2,2 vteřiny

53. ročník Barumky tradičně odstartoval divácky atraktivní Super rychlostní zkouškou v ulicích Zlína. Na trati dlouhé 9,57 km zajel nejrychlejší čas Simon Wagner z Rakouska navigovaný spolujezdkyní Jarou Hainovou a zlepšil tak o 2,2 vteřiny traťový rekord.

I přesto byl vítěz rychlostní zkoušky po dojezdu kritický. „Je neuvěřitelné kolik je tady diváků, já jsem bohužel udělal několik chyb,“ prohlásil Simon Wagner, který jel ve voze Škoda Fabia RS Rally2.

Na druhém místě skončila s odstupem 0,8 vteřiny česká posádka Samohýl Škoda Team Adam Březík, Ondřej Krajča. „Snažil jsem se zajet nejlépe, jak jen to šlo, ale trochu jsem se bál, abych nepřišel o kolo. Výsledný čas je velmi dobrý,“ pochvaloval si výsledek Super rychlostní zkoušky Adam Březík.

Spokojený byl i jedenáctinásobný vítěz Barumky Jan Kopecký z Agrotec Škoda Rally Team, který se spolujezdcem Janem Hlouškem obsadil třetí příčku, a to se ztrátou jedné vteřiny. „Bylo to dobré, tato zkouška je zejména pro diváky a já už se těším na zítřek,“ nechal se slyšet zkušený matador.

Vedle Březíka a Kopeckého se dostali do nejlepší desítky z českých jezdců čtvrtý Dominik Stříteský a pátý Filip Mareš. Lídr evropského šampionátu a loňský šampion Hayden Paddon z Nového Zélandu obsadil desáté místo.

Další český jezdec Erik Cais zajel shodný čas s druhým Březíkem, ale ve výsledkové listině ho srazila dvacetivteřinová penalizace za pozdní příjezd do časové kontroly až na sedmnácté místo. „Je to náročné, na této zkoušce jsem měl hodně nedotáčivé auto, ale když vidíte tolik diváků, tak se snažíte,“ řekl po dojezdu Erik Cais.

Do letošního ročníku Barumky odstartovalo celkem 98 posádek ze 17 států, v rámci hodnocení seriálu Mistrovství Evropy v rally jede 62 soutěžících.