author image
Libor Kopl

Publikováno 26. 8.

Slovácko okradlo vedoucí Spartu. Poprvé po návratu do Česka se trefil útočník Krmenčík

Po Slavii okradli i Spartu. Fotbalisté Slovácka v 6. kole Chance Ligy senzačně remizovali na půdě vedoucího týmu tabulky 2:2. Moravané na Letné dvakrát vedli poté, co se v prvním poločase trefili Vlasij Sinjavskij a Michael Krmenčík. Favorit pokaždé srovnal, v úvodním dějství se prosadil Asger Sörensen a v závěru z penalty střídající Veljko Birmančevič.

„První poločas jsme velmi dobře bránili a dali dva góly. Do druhé půle jsme se soustředili více na obranu, Sparta prostřídala a vytvořila si větší tlak. Podržel nás brankář Heča, pak jsme měli i Juroškovu velkou šanci, ale s remízou jsme maximálně spokojení,“ přiznává hostující trenér Roman West.

Pražané sice v nejvyšší soutěži neprohráli posedmnácté za sebou, doma však poprvé v sezoně nezvítězili.

Snažili jsme se soustředit sami na sebe, Sparta má kvalitní hráče, ať tam dá kohokoliv. Je pořád silná. Zaměřili jsme se spíše na její rozestavení, což byl správný tah. Myslím, že kdyby nebyla penalta, už bychom vyhráli. Rozhodčí soupeře dost tlačil kolem vápna, ale kvalita jejich hráčů je jasná,“ prohlásil West a vyzdvihl trefu útočníka Krmenčíka.

Bývalý reprezentant se trefil hned ve svém prvním utkání v základní sestavě po příchodu z Kypru. Spartě dal už pátý ligový gól v kariéře, v české nejvyšší soutěži skóroval poprvé od listopadu 2021, kdy se trefil dvakrát za Slavii při výhře 5:0 nad Pardubicemi v jejich tehdejším azylu v pražském Ďolíčku.

Krmenčík dal gól, měl asistenci, zápas odpracoval. S jeho přístupem můžeme být spokojeni. Pokud jde o jeho branku, líp to trefit nešlo," míní West.

Slovácko bodovalo se Spartou poprvé po třech zápasech, v úvodu sezony doma remizovalo také se Slavií. Celek z Uherského Hradiště čtyři kola po sobě neprohrál a v tabulce je sedmý.

Letenští se nedokázali ideálně naladit na úterní odvetu závěrečného 4. předkola Ligy mistrů s Malmö, proti němuž budou hájit náskok 2:0 z venkovního duelu.

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 2:2 (1:2)

Branky: 20. Sörensen, 79. Birmančevič z pen. - 17. Sinjavskij, 24. Krmenčík. Rozhodčí: Orel - Hájek, Váňa - Kocourek (video). ŽK: Ndefe, Hofmann, Doski, Blahút, Daníček (všichni Slovácko). Diváci: 16.723.

Sparta: Vindahl - Ross, Sörensen, Zelený - Wiesner, Sadílek (72. Laci), Solbakken, Suchomel (72. Ryneš) - Daněk (46. Birmančevič), Krasniqi (46. Haraslín) - Tuci (57. Olatunji). Trenér: Friis.

Slovácko: Heča - Ndefe, Vaško, Hofmann (83. Reinberk), Doski - Trávník - Blahút (83. Křišťan), Kohút (67. Daníček), Havlík, Sinjavskij (67. Juroška) - Krmenčík (54. Kvasina). Trenér: West.