RTMplus
author image
Libor Kopl

Publikováno 28. 8.

Ševci splnili povinnost a po výhře v Hranicích postoupili do druhého kola poháru

Nebylo to jednoduché, ale jdou dál. Zlínští fotbalisté zvládli nástrahy 1. kola MOL Cupu, když na hřišti divizních Hranic zvítězili 2:1 a v celostátním poháru se těší na dalšího soupeře z nižší soutěže. Ševcům vystřelili očekávaný postup v úvodní dvacetiminutovce Tomáš Poznar s Jakubem Černínem, za domácí ještě v první půli snižoval Adam Jasenský.

Splnili jsme povinnost. Hranice si až na gól žádnou další šanci nevytvořily. Brankář Rakovan neměl ve druhém poločase žádný zákrok,“ říká asistent trenéra Zlína Lukáš Motal.

I když favorit nepustil soupeře do nějakého extra zakončení, klid rozhodně neměl. Hranice bojovaly, o senzaci a postup se rvaly až do konce.

„Jednoduché to nebylo, ale to není žádné pohárové utkání. Pokud soupeři z nižší soutěže neodskočíte na rozdíl tří nebo čtyř branek, vždycky je to složité,“ ví dobře Motal.

Zajímavé je, že trenéři Zlína před víkendovým šlágrem pošetřili pouze brankáře Dostála, další opory šly normálně do akce.

„Tím, že nám odpadlo utkání se Slavií, nastoupili jsme v plné sestavě. Neměli jsme důvod nechat někoho odpočívat. Navíc kluci, co jsou v širším kádru, hráli v neděli za béčko těžké utkání proti Kroměříži,“ připomíná.

MOL Cup, 1. kolo -

SK HRANICE – FC ZLÍN 1:2 (1:2)

Branky: 41. Jasenský - 12. Poznar, 19. Černín ŽK: Olawunmi, Kundrát, Šidlík – Natchkebia. Rozhodčí: Dorušák - Pospíšil, Lakomý. Počet diváků: 637

Hranice: Tomečka – Vavřík, Kundrát, Cagaš, P. Červenka, Riedl, Koláček (86. Kuchař), Jasenský, Kiška,Olawunmi, Šidlík. Trenér: Miroslav Matušovič

Zlín: Rakovan – Kopečný, Simerský, Černín, Bartošák – Reiter (71. Polášek), Didiba, Machalík (71. Nombil), Natchkebia (86. Kolář) – Vukadinović (60. Tkáč), Poznar (71. Bránecký). Náhradníci: Bachůrek – Polášek, Kulíšek. Trenér: Bronislav Červenka