author image
Libor Kopl

Publikováno Včera

MOL Cup: Kroměříž senzačně vyřadila Karvinou, postupuje i Zlín a Slovácko

Fotbalisté Kroměříže si v celostátním poháru vyšlápli na Karvinou, Slezany zdolali 1:0 a těší se na dalšího atraktivního soupeře. Roli papírových favoritů potvrdil i Zlín se Slováckem, které také postupují do dalšího kola.

Středeční duel Kroměříže s Karvinou rozhodl v 53. minutě záložník Lukáš Holík. Bývalý středopolař Zlína, Dukly či Opavy se proti bývalému klubu prosadil po signálu z rohového kopu, pohlednou kombinaci zakončil tečovanou střelou.

Je to tréninková záležitost, na zahrávání rohů se hodně soustředíme. Paráda, že to vyšlo,“ radoval se hrdina střetnutí.

Hanáci proti Karviné předvedli skvělý výkon, Slezany za celé utkání nepustili téměř do žádné vyložené šance.

„Věděli jsme, že máme šanci jedině tehdy, když budeme aktivní po zisku míče a hrát svoji hru. Mám opravdu velkou radost z toho, že se toho kluci drželi. Nakonec nás to dovedlo k vítězství,“ těší trenéra Kroměříže Romana Dobeše.

Jeho tým byl za aktivní a velmi dobrou hru po zásluze odměněný, favoritovi duel na stadionu Jožky Silného nechutnal.

„Karviná je na tom kombinačně dobře. Čtyři zápasy se jí v lize dařilo. Byli jsme na ni dobře připravení. V defenzivě jsme to ale zvládli skvěle. Do ničeho velkého jsme ji nepustili. Sami jsme si naopak vytvořili nějaké šance. Nakonec jsme jednu z nich proměnili,“ radoval se Holík.

Fotbalisté Zlína ve středečním utkání 2. kola MOL Cupu potvrdili na hřišti divizních Tasovic roli velkého favorita, po obratu slaví přesvědčivou výhru 5:1 a postup do další fáze celostátního poháru.

I když ševci na Znojemsku od 6. minuty po hrubé chybě a brance Lapeše prohrávali, výsledek ve druhém poločase bleskově otočili. K obratu zaveleli Buchvaldek s Brandnerem, triumf stvrdil dvěma nádhernými góly střídající Natchkebia. V závěru si ještě domácí dali po centru Vukadinoviče vlastní branku.

Nakoplo nás vyrovnání. Brzy na to jsme přidali druhý gól a zápas už měli pod kontrolou. Tasovice potom neměly žádnou šanci,“ říká Vukadinovič.

Trenér ševců Červenka dal v pohárovém utkání proti diviznímu týmu šanci méně vytíženým hráčům nebo mladíkům z juniorky, kteří letos neodehráli za áčko ještě ani minutu. Po nedělním zápase v Ostravě protočil kompletní základní sestavu, ve které byli Slouk, Ovesný, Červinka nebo Kulíšek.

Kluci jsou v kádru, potřebovali jsme je vidět v ostrém utkání. Snažili se. Nebyl nikdo, kdo by se na to vykašlal. Někomu to šlo lépe, jinému zase hůř, ale hrát do zahuštěné obrany je strašně složité. Někteří se v tom utápěli,“ říká asistent trenéra Zlína Lukáš Motal.

Slovácko zvítězilo ve 2. kole národního poháru nad Kuřimí 3:1. Modrobílí vedli v prvním poločase po gólu Azeveda, Kuřim srovnala po přestávce díky Bártovi, ale postup vrátil Slovácku gólem střídající Kozák, který svou druhou trefou také pojistil vítězství v zápase.

Začátek byl z naší strany dobrý. Dali jsme brzy gól a chtěli jsme přidat další branky, abychom se uklidnili, ale bohužel se to nepodařilo. Škoda neproměněných tutovek. Konkrétně já jsem tam měl dvě. To jsem měl proměnit, zápas by byl pro nás klidnější,“ říká kapitán Slovácka Petr Reinberk.

MOL Cup, 2. kolo -
SK HANÁCKÁ SLAVIA
KROMĚŘÍŽ – MFK KARVINÁ 1:0 (0:0)
Branka: 53. Holík. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Antoníček (Bábíček). Žluté karty: Gerža, Kříž – Samko, Moses, Memič. Diváci: 973.

TJ SOKOL TASOVICE – FC ZLÍN 1:5 (1:0)
Branky: 6. Lapeš – 61. a 69. Natchkebia, 52. Buchvaldek, 57. Brandner. Rozhodčí: Lovětínský - Cichra, Pfeifer. Žluté karty: Šuba, Moravec, Vašina – Kulíšek. Diváci: 485.

FC KUŘIM – 1. FC SLOVÁCKO 1:3 (0:1)
Branky: 55. Bárta – 10. Azevedo, 71. Kozák, 90+3. Kozák. Rozhodčí: Cieslar – Bělák, Marek. Žluté karty: Čech, Pokorný (Kuřim) Diváci: 750.