ZAKTV

Martin Helebrand z Bánova je mistrem světa ve Spartan Sprintu

Chorvatské město Hvar hostilo od 11. do 13. října první mistrovství světa ve sprintu Spartan Sprint, ve kterém byl k vidění nejen vzrušující sport, ale také podmanivá krása ostrova. Závodilo se v několika kategoriích a na startu se představilo více než 3 000 závodníků ze 30 zemí světa.

Jedním ze závodníků byl i Martin Helebrand z Bánova - úřadující mistr světa v soutěži Spartan Trifecta, která se konala v loňském roce v Řecku. Zkušený borec se představil ve sprintu na trati sedmi kilometrů, kde na něj čekalo 20 překážek včetně plavání v moři, běhu s kládou, běhu do kopce i po skalách, šplhu, hodu oštěpem a mnoha dalších disciplín.

Za každou chybu se běžel trestný okruh s těžkým řetězem, bylo to hodně náročné,“ svěřil se Martin Helebrand.

Martinovi Helebrandovi se nakonec v náročných podmínkách a obrovské konkurenci podařilo vybojovat titul mistra světa. A jeho výkon byl natolik famózní, že se stal i absolutním vítězem v AGE kategorii.