SevEn

Ztracené dva body, bylo po remíze s Ludogorcem jasné kapitánu Kalvachovi

Zatímco před týdnem ve Frankfurtu zisk bodu za remízu 3:3 slavili, tentokrát berou remízu 0:0 jako ztrátu dvou bodů. Proti bulharskému Ludogorci ve druhém zápase skupinové fáze Evropské ligy fotbalisté Plzně nepotvrdili roli favorita, v závěru sice sahali po výhře, ale míč do sítě nedotlačili. Jednu z šancí měl i kapitán Lukáš Kalvach, který zamířil nad branku. "Myslím, že jsem balon trefil celkem dobře. Jen šel asi o půl metru výš," prohlásil.

Berete bod jako ztrátu nebo jako zisk?
Ztracené dva body na domácím hřišti. Předvedli jsme dobrý týmový výkon, tlačili jsme do soupeře víceméně celý zápas a kromě penalty jsme ho do ničeho nepustili. Bohužel jsme do branky nic nedotlačili.

Mluvíte o penaltě, asi hodně velké díky patří Martinu Jedličkovi v brance, že?
Hodně nám pomohl a i jemu osobně to pomůže do dalších zápasů.

Přestože jste opticky měli převahu, vyložených šancí příliš ne. Co vám chybělo?
Asi větší klid, abychom si to ještě více obehráli. Nepovedlo se nám to s Mladou Boleslaví, to stejné nás trápilo teď ke konci utkání. Musíme se pokusit situace lépe dohrát.

Vy sám zahráváte téměř všechny standartní situace. Jenže se v nich ne úplně daří. Už to máte v hlavě? Zaměřujete se na to třeba v tréninku?
To si nemyslím. Ale určitě na nich makáme před každým zápasem, něco si zkoušíme. Bohužel nám nevycházejí, ale je to o jedné standardce. Dostaneme se do toho.

Pozitivní je asi naopak fakt, že jste konečně odehráli zápas s nulou vzadu..
Nejen v Evropě je důležité udržet nulu. Jsme rádi, že se nám to podařilo. Jen je prostě škoda, že šance, které máme, nejsme schopni dohrát.

Co říkáte na výkon Jiřího Panoše, který působil po celý první poločas hodně dobře?
Vletěl do toho stejně jako do minulých zápasů, co nastoupil. Víme, co v něm je. Musíme ho akorát udržovat. Je technicky dobře vybavený a rychlý na balonu. Dnes mu to vycházelo. Je fajn, že se chytil. Bohužel musel brzy střídat. Doufám, že bude v pořádku. (Panoš se na konci první půle zranil a musel střídat, pozn. red.)

Už v neděli vás čeká další ligový zápas s Pardubicemi. Tam už asi nic jiného než výhra, nepřipadá moc v úvahu, že?
Jo, zápasy jdou rychle za sebou, hrajeme už v jednu odpoledne. Musíme se na to dobře připravit a je důležité, abychom utkání před reprezentační pauzou zvládli a měli klid na práci, regeneraci a přípravu na další část.