ZAKTV

Rozčilený Lev. Nebylo tam nic, ani šance, ani emoce, hodnotil kriticky plzeňský útočník

V Mladé Boleslavi jim ještě 15 střel stačilo na bod, v zápase se Spartou ale vyslali hokejisté Plzně na branku Josefa Kořenáře ještě o dva pokusy méně. A výsledek? Tvrdá prohra 0:5. "Četnost střelby je jeden z těch největších problémů. Nemáme ofenzivní pásmo, rotace, předbrankové prostory. Tam je kámen úrazu. Říkali jsme si, že těžko budeme hrát na jeden, dva gól," prohlásil zkušený útočník Jakub Lev.

Jak vás rozhodilo zranění Ondřeje Rohlíka ve druhé třetině?
Samozřejmě, když odváží spoluhráče na nosítkách, je to nepříjemné. Naopak jsme ale do toho chtěli šlápnout. Nějaké měřítko snesla první třetina, pak to napadalo a nebylo tam nic.

Viděl jste ten nešťastný moment?
Já jsem to neviděl. Jen jsem se ptal rozhodčích, jestli to budou zkoumat. Řekli, že to byl čistý zákrok. Možná to byl jen nešťastný moment, že si přisedl nohu. Nedokážu říci.

Jaké byly pokyny před třetí třetinou? Hlavně jí důstojně dohrát?
Samozřejmě, chtěli jsme tu třetinu neprohrát a připravit se na další zápas, nabrat sebevědomí. Ale i ta třetí třetina byla špatná. Nebylo tam nic. Musíme nastavit hlavu na správnou vlnu.

Venku jste dvakrát bodovali, doma oba duely bez bodu..
Nevidím do hlavy ostatních, ale já se těším na domácí zápasy vždy. Každý může porazit každého, nehraje roli tréma nebo tak něco. Nechci koukat, kdo sem přijede. Musíme jít za tím vyhrát každý zápas.

Sparta měla prý pokyn dát do zápasu víc emocí. Je to tip i pro vás?
Samozřejmě, že emoce jsou potřeba. Dnes tam fakt nebylo nic. Ani šance, ani emoce. Nebyl to dobrý zápas. Každý musíme začít u sebe.