Český národní registr dárců dřeně a Nadace pro transplantace kostní dřeně ocenily dárce za rok 2018. V pořadí již dvacátý první ročník proběhl v pražském Obecním domě, kde převzalo cenu celkem 33 dárců z celé republiky, jen díky nim mohla být pacientům bez dárce v rodině transplantována kostní dřeň. V rámci večera byla oceněna i Viktoria Plzeň za největší nemateriální pomoc nadaci.
Hráči Viktorie nosili logo Nadace pro transplantace kostní dřeně hrdě na dresech v zápasech UEFA Champions League i play off Evropské ligy. Hráči prvního týmu, junioři a dorostenci, zaměstnanci klubu i mládežničtí trenéři dobrovolně vstoupili do Registru, v rámci speciálního zápasu věnovaného NTKD se pak přidali i viktoriánští fanoušci. Na závěr roku pak proběhla unikátní aukce dresů všech hráčů Viktorky, ke které se přidaly i velkokluby jako Barcelona, Bayern Mnichov, Manchester United či Paříž SG. Výsledkem bylo pět set tisíc korun na podporu a propagaci zmíněné nadace.
Všechny aktivity měly jediný cíl – zpropagovat téma dárcovství, ukázat na jeho důležitost a přilákat co nejvíce nových potenciálních dárců do Registru.
Na základě této aktivity byli zástupci klubu pozváni na slavnostní večer Českého národního registru dárců dřeně a Nadace pro transplantace kostní dřeně. Prezident klubu Tomáš Paclík společně s obchodně-marketingovým ředitelem Jaromírem Hamouzem v pražském Obecním domě převzali prestižní cenu za největší nemateriální pomoc nadaci z rukou zástupců Nadace Livie Klausové a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.
„Pro náš klub je to velká pocta. Jsme rádi, že můžeme Nadaci pomoci a slibuji, že tak budeme činit i nadále,“ uvedl během předání Tomáš Paclík. „Ocenění patří i všem našim fanouškům a lidem, kteří se přidali a jakýmkoli způsobem přispěli,“ dodal.
Jak zástupci Viktorie uvedli, klub chystá další akce spojené s podporou NTKD. „S Nadací spolupracujeme dlouhodobě a jsme rádi, že jsou vidět výsledky hlavně v podobě rozšiřujícího se počtu lidí v Registru. Nyní připravujeme další projekty, o nichž budeme včas informovat prostřednictvím klubových kanálů,“ dodal Jaromír Hamouz.
Nejemotivnější částí večera byl však bezesporu moment, kdy se poprvé setkala vyléčená pacientka Michaela Mokošová z Prahy se svou dárkyní Pavlínou Hájkovou z Hradce Králové. Obě ženy si několik let od vyléčení Michaely a po mnoha vyměněných dopisech konečně mohly pohlédnout do očí, což umocnilo nezapomenutelnou atmosféru a bylo to tím nejpříhodnějším vyvrcholením celého slavnostního večera