Matrix Media

Byl to kolaps, mysleli jsme si, že už nemají čas dát gól, přiznával plzeňský Simon

Mluvil potichu a snad jakoby pořád nevěřil, co se před pár desítkami minut stalo. Dominik Simon těžce vstřebával gól kladenského Petra Straky tři vteřiny před koncem. A co mu předcházelo? Západočeši hráli v přesilovce a mysleli si, že na brejk Rytířů už zkrátka nezbývá čas. A tak se někteří nevraceli, další hráč už mířil dokonce na střídačku. Jenže časomíra běžela poněkud pomaleji, a tak indiánům protekl prsty minimálně bod. Naopak Středočeši se radovali z vítězství 4:3. "Je tam pět lidí a nikdo jsme si nevšimli, že zbývá čas. Je to fakt blbé, kolaps," přiznával Simon.

Asistent Veber po zápase tvrdil, že nikdy nic podobného nezažil. Co se v těch posledních vteřinách stalo?
Asi víc věcí. Třeba to, že jsme měli nastavenou hlavu na útok, a pak také to, že jsme fakt mysleli, že není čas na to, aby ujeli do brejku. Je to pět lidí, ani jeden jsme si toho nevšimli. To je od nás fakt blbé.

Vy osobně jste zažil někdy takový kolaps?
Nevzpomínám si, určitě se dějí konce zápasů takové, že gól dostanete, ale většinou to je tým, který má tlak. Tohle byl o to větší šok. Docela jsme je poslední minuty tlačili. Tohle jsme nezvládli.

Z tribuny to skoro vypadalo, že se v té poslední přesilovce bojíte vystřelit..
Měla by to být priorita tam střely posílat. Jsme teď v módu, kdy jsme to chtěli vyšachovat.

Bavili jste se o tom kolapsu v posledních vteřinách v šatně?
No, trošku padlo nějaké slovo. Ale asi na to budeš čas i s trenéry si to rozebrat.

Asi to mrzí o to víc, že jste mohli hrát téměř celé prodloužení přesilovku..
Musíme se z toho ponaučit, tohle je kolaps. Musíme to zpracovat a zkusit se posunout dál.